Global V Tabu Tracker
Több kutatást, kevesebb félelmet!
A Libresse Global V Tabu Tracker egy jelenleg zajló kutatási projektünk, amelynek célja a méh, a menstruáció és a szeméremtest körüli tabuk jobb megértése, a tudáshiány azonosítása és kitöltése. Mert a változáshoz megértés kell.
Beszéljünk arról, amiről senki sem akar!
A női testet még mindig rengeteg tabu övezi. Nagyon sok olyan téma van, amelyekről még mindig nehéz beszélni, holott a saját testünk megismeréséhez és megértéséhez rajtuk keresztül vezet az út.
Mielőtt ledöntjük a tabukat, meg kell értenünk őket. Tudnunk kell, milyen feladatok várnak ránk, és mennyi munkát kell még elvégeznünk. A most futó kutatási projektünk abban segít, hogy felfedjük a méhünket, a nemiszervünket és a menstruációnkat övező világszerte elterjedt tabukat, azokat, amelyek közénk és a saját testünk jobb megismerése közé állnak. Kutatásunk feltárja a tabuk lebontásával járó kihívásokat és lehetőségeket, hogy egy olyan világot építhessünk, amely valóban megérti a testünket.
Leplezzük le a tudáshiányt!
10 000 ember bevonásával mélyreható, empatikus, globális felmérést végeztünk 2024. március 21. és április 5. között összesen tíz országban: Franciaországban, az Egyesült Királyságban, Ausztráliában, Mexikóban, Argentínában, Peruban, Kolumbiában, Új-Zélandon, az Egyesült Államokban és Svédországban, hogy megértsük, mit élnek át valójában a nők a menstruációjuk alatt. A tudáshiány megdöbbentő volt.
Legutóbbi jelentésünk megmutatta, mennyire keveset tudunk a saját testünkről.
Szakadék tátong aközött, amit elmondtak, és ami van
A tanulmányunkból kiderült, milyen nagy szükségünk van arra, hogy több ismerettel rendelkezzünk a méhünkről, a szeméremtestünkről és a folyásunkról. Jobb kutatás kell, több beszélgetés, és egy kis figyelmeztetés. Megérdemeljük, hogy olyan világban éljünk, ami nemcsak megért, de fel is készít minket testünk teljes valóságára – annak minden szépségével és különös összetettségével együtt.
Bárcsak elmondták volna! Mondd el nekünk (és a többi nőnek) mit szeretnél tudni: #NemMindigCsakMenstruáció
Mi a különbség aközött, amit elmondtak, és aközött, ami van? Többet szeretnél tudni róla? Nézd meg a „Nem mindig csak menstruáció” című filmünket. .